Perekonnaõigus

Küsimus: Kas kahe noorema õe eestkostjana saan nõuda vanematelt elatisraha?03.12.2018

Tere
pean hakkama eestkostjaks enda kahele nooremale õele. Ema on alkoholi küüsis ja laste isa loobus lastest uue armastuse kasuks. Lastekaitse töötaja ütles, et riik hakkab maksma 240 eurot hüvitist näo pealt+lasteraha. Kas minul on veel õigust nõuda laste isalt/emalt alimente/hüvitist laste kasvatamiseks? Või riigipoolse abiga ainult asi piirdubki? Ema saab töövõimetuspensioni ja isa käib tööl+ omab märkimisväärselt palju metsamaad ja põllumaad.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Alaealise lapse vanemal on igal juhul kohustus oma lapse ülalpidamiseks, seega tuleks laste vanematel antud olukorras neile elatist maksta. Kui suur on elatise suurus, oleneb juba laste vajadustest ja vanemate majanduslikust olukorrast.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand