Perekonnaõigus

Küsimus: Kas ma võin ja saan lapse lasteaeda vahetada ilma isa nõusolekuta või see toob pahandusi?03.12.2018

Tere
Elame lapse isaga eraldi, laps käib isa juures vastavalt tema töögraafikule. Nädal isa juures, 2 minu juures. See on paika pandud hetkel lastekaitses. Sooviks lapse lasteaeda vahetada, alalisele elukohale lähemale aga isa ei ole nõus lapse sissekirjutust muutma. Kas ma võin ja saan lasteaeda vahetada ka ilma tema nõusolekuta või see toob pahandusi?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teil on lapse isaga ühine hooldusõigus, tuleb last puudutavad otsused vastu võtta ühiselt, sealhulgas otsused lapse elukoha ümberregistreerimiseks ja lasteaia vahetamiseks. Lapse elukoha ümberregistreerimine eeldab lapse isa kirjalikku nõusolekut, seda ei olegi võimalik teisiti teha. Kui lapse isa keeldub põhjendamatult nõusolekut andmast, on võimalik taotleda kohtult selleks ainuotsustusõigust (või üldse ühise hooldusõiguse osalist lõpetamist).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand