Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mu uus elukaaslane ja tema laps võetakse alimentide määramisel ka arvesse kui minu ülalpeetavaid?04.12.2018

Tere!
Eelmisest suhtest oleva lapse eest nõutakse alimente. Olen toetanud. Aga ju siis tal ikka rohkem vaja. Mul endal on uus elukaaslane, kellega ootame last ja tervise tõttu lahkus ta töölt ja on nüüd kodune. Tal on ka eelmisest suhtest laps.
Minul tekkis küsimus, et kas mu uus elukaaslane ja tema laps võetakse alimentide määramisel ka arvesse kui minu ülalpeetavaid? Sest seda nad ju mõlemad hetkel on.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie elukaaslase laps ei ole perekonnaseaduse (PkS) kohaselt Teie ülalpeetav, seega tema elatise suuruse määramisel rolli ei mängi. Küll aga on PkS § 111 lõike 1 kohaselt kaheksa nädalat enne ja kaksteist nädalat pärast lapse sündi ülalpeetavaks Teie elukaaslane ja muidugi Teie ühiselt sündinud laps.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand