Perekonnaõigus

Küsimus: Kas kohus saab nõuda pangalt teise poole solidaarvastutusest vabastamist või mitte?04.12.2018

Kui abielulahutuse käigus jagatakse ühisvara ja suudetakse kokku leppida osade suuruses, siis kas on nii, et üks asi on omandiõigus, mis vormistatakse notaris, kuid hoopis teine asi on laenuleping. Kui üks pool soovib kasutada eelisostu õigust, et kompenseerida lahkuvale poolele tema osa rahaliselt, siis kas samas saab kohus nõuda pangalt teise poole laenulepingust ehk solidaarvastutusest vabastamist või mitte? Näiteks kui üks lahutavatest abikaasadest saab küll teisele maksta kompensatsiooni, kuid lisatagatist pangale tema lepingust vabastamiseks pole ning stabiilne sissetulek küll on ja suudab ka laenumakseid ise edasi tasuda, kuid panga silmis on tema sissetulek siiski liiga väike.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohus ei saa ümber kujundada eraisikute ja panga vahel sõlmitud laenulepingu tingimusi. Laenulepingu muutmise võimalikkus sõltub pangast.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand