Perekonnaõigus

Küsimus: Kui pärisin abielu ajal vara, kas see läheb ka jagamisele?18.12.2018

Tere!
Elame minule kingitud majas, mille sain enne abiellumist 18 aastat. Loomulikult on tehtud seal remonti ja muid hooldustöid. Soovime nüüd abielu lahutada, kuidas arvetatakse siis seda?
Kui pärisin abielu ajal vara, kas see läheb ka jagamisele?
Kas täiskasvanud lastel on ka mingeid õigusi.

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui maja on Teie lahusvara, ei lähe see abielu lahutamisel ühisvarana jagamisele, kuid abikaasal võib olla nõue hüvitiseks, arvestades abielu ajal maja remontimiseks-parendamiseks tehtud kulutusi.

Abielu ajal päritud vara on Teie lahusvara, samamoodi nagu enne abielu päritud maja.

Täiskasvanud lapsed ühisvara jagamisel ei osale, ühisvara jagatakse ainult abikaasade vahel.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand