Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saan anda ekselukaaslasele loa poja sissekirjutuse tähtajalisena?19.12.2018

Tere! Meil on kaasomandis 50+50 kinnistu. Ekselukaaslase vägivaldse käitumise tõttu kolisin sellelt 2 aastat tagasi välja, kuid sissekirjutus on ikka seal. Kasutuskorda ega mingit jagamist selles majas ei ole võimalik teha.
1. Kas temal on õigus nõuda minult küttekulude kompenseerimist?
2. Ekselukaaslane soovib kaasomandis pinnale sisse kirjutada enda poega, milleks on vaja minu nõusolekut. Kas sellist nõusolekut saab anda tähtajaliselt?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui endine elukaaslane kasutab kinnistut üksinda, tuleb tal üksinda kanda ka oma elamiskulud. Juhin Teie tähelepanu asjaolule, et kui Teil ei ole võimalik oma osa kaasomandis kasutada, siis on Teil võimalus nõuda igal ajal kaasomandi lõpetamist (seejuures ei ole põhjus oluline).

Nõusolek elukoha registreerimiseks on põhimõtteliselt võimalik anda ka tähtajaliselt, sest Teil on võimalik oma nõusolek igal ajal tagasi võtta.