Perekonnaõigus

Küsimus: Kas dekreeti jäädes peab mul dekreediraha ikka kontole jääma?10.01.2019

Tere,
Kuna mul tekkis maksehäire ja minu konto on arestitud ja nüüd jään dekreeti, siis kas kõik dekreedist tulev raha läheb konto aresti alt vabanemiseks ja ma ei saa nn lapse sünni tasu? Sooviksin teada millised on sellega seoses minu õigused ja kohustused? Tean, et pean võla ära maksma, kuid sooviksin seda siiski teha jooksvalt, hetkel pole võlanõudja olnud nõus maksegraafikut sõlmima, seega kogu konto on arestitud.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Sünnitushüvitis on ajutise töövõimetuse hüvitis, mida haigekassa maksab kindlustatud inimesele, kellel jääb sünnituse tõttu saamata sotsiaalmaksuga maksustatav tulu. Täitemenetluse seadustik ei keela sissenõude pööramist ajutise töövõimetuse hüvitisele, kuid arestida ei tohi kogu hüvitist, kohtutäituril tuleb arvestada täitemenetluse seadustiku §-s 132 sätestatud piiranguid.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand