Perekonnaõigus

Küsimus: Kas ma 15-aastasena võin ise otsustada, kui tahan elada isa juures (ka ema on nõus), aga omavalitsus ei soosi seda?10.01.2019

Olen 14-aastane, saan märtsis 15. Kas mul on täielik õigus ise otsustada kumma vanema juures ma elada tahan, kui ema ja isa on sellega nõus, et ma elaks isa juures, aga vald on mingil määral selle vastu, sest isa juures ei ole parimat pesemisvõimalust, aga ikkagi saaks pesta. Kas minul on täielik otsustus õigus, kui ma tahan elada isa juures?
Lugupidamisega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui soovite alaliselt elada isa juures ja ema-isa on mõlemad sellega nõus, ei näe ma mingisugust takistust, miks Teie elukoht ei võiks isa juures olla. Kohalik omavalitsus sellises olukorras takistusi teha ei saa.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand