Perekonnaõigus

Küsimus: Kui palju peab isa maksma lapsele alimente, kui tal on veel üks laps esimesest abiellust?10.01.2019

Tere,
Palju peab isa maksma lapsele alimente, kui tal on veel üks laps esimesest abiellust? Esimesele lapsele ta samuti maksab alimente.

Aitäh

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie küsimusele on keeruline vastata, sest elatise suurus oleneb lapse vajadustest ja vanemate varanduslikust olukorrast. PkS § 101 lõike 1 kohaselt ei tohiks elatis alaealisele lapsele olla väiksem kui pool Vabariigi Valitsuse kehtestatud kuupalga alammäära.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand