Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean oma iseseisvale 19-aastasele tütrele elatist maksma?10.01.2019

Mul on kunagisest kooselust 19-aastane tütar, kes käib täiskohaga tööl, elab omaette, on keskkooli hingekirjas (väidetavalt). Lisaks on mul hetkel 2 alaealist last. Küsimus selles, et kui palju ja kas üldse on mul kohustus elatist maksta. Hetkel maksan 270-.kuus.
Lugupidamisega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teie 19-aastane tütar omandab keskharidust, on tal õigus nõuda oma vanematelt ülalpidamist (maksimaalselt 21-aastaseks saamiseni). Täisealise lapse elatise suurus on vajaduspõhine ehk sõltub lapse vajaduste suurusest ja ka sellest, kui suures osas suudab laps ise oma vajadusi katta. Lapse ülalpidamiskohustus jaotub reeglina vanemate vahel võrdselt. Elatise miinimummäär (pool kehtivat alampalka) kohaldub vaid alaealise lapse ülalpidamisele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand