Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean maksma kooli lõpuni või 18-aastaseks saamiseni, kui kohtumäärusel on kirjas, et tasuda kuni lapse täisealiseks saamiseni?14.01.2019

Eelmisest suhtest on 2 last, 11a ja 17a, kes paari kuu pärast saab 18, kuid jätkab õpinguid gümnaasiumis. Kohtumäärusel on kirjas, et elatist tasuda kuni lapse täisealiseks saamiseni. Kas ja kuidas edasi? Kas on seadusega paika pandud summa, mida maksta täisealisele lapsele, kes õpib gümnaasiumis? Lisaks sünnib varsti ka uue elukaaslasega meil ühine laps.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui laps saab 18-aastaseks, kuid jätkab õpinguid gümnaasiumis, on tal jätkuvalt õigus saada oma vanematelt ülalpidamist. Täisealise lapse elatisele ei ole erinevalt alaealise lapse elatisest kehtestatud alammäära, elatise suurus oleneb lapse vajaduste suurusest, jagunedes vanemate vahel reeglina võrdsetes osades.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand