Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas peab toimuma lapsele tehtud kulutuste võrdne jagamine eraldi elavate vanemate vahel?18.02.2019

Tere!
Kuna laps elab võrdsetes osades nädal ema juures ja nädal isa juures ja kohus on määranud, et mõlemad vanemad kannavad lapsele tehtud kulutused eluasemele ja toidule ise ning peavad muud kulud (riided/jalanõud, koolikohustus, ravimid, transport jm) jagama võrdsetes osades.
Kuidas peaks toimuma kulutuste võrdne jagamine?
a) kas ema-isa ostavad riided/jalanõud jm ise ja lubavad kasutada neid asju vaid enda juures olles
b) ostetakse vajadusepõhiselt riided jm vajalikud asjad (lisaks telefonikulu, trennikulu, klassiüritused jne) ja jagatakse kulutatud summad võrdselt vanemate vahel.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Mõlemad Teie poolt nimetatud variandid on sobivad, seega oleneb antud juhul kulude jaotamise korraldus vanemate endi kokkuleppest. Tuleb leida lahendus, mis sobib paremini mõlema vanema elukorraldusega, samuti tuleb arvestada ka seda, et teise variandi puhul on vanemate kokkkupuutepunkt suurem ja selle eelduseks on üldiselt vanemate head suhted, vastasel juhul võib see tekitada lisapingeid vanematele ja seeläbi ka lapsele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand