Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abikaasa oleks pidanud küsima ka minu nõusolekut kui müüs meie ühise osaühingu kinnisvara?19.02.2019

Meil on abikaasaga abielu jooksul asutatud osaühing. Aasta tagasi müüs abikaasa minu nõusolekuta osaühingu kinnisvara. Kas ta oleks pidanud küsima ka minu nõusolekut ja hiljem jagama saadud müügi summat? Sellele rahale on siis õigus ainult temal?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui osaühing on registreeritud abielu ajal, on tegemist ühisvaraga (eeldusel, et varasuhteks on varaühisus). Ühisvaraga tehingute tegemiseks peaks olema mõlema abikaasa nõusolek, kuid praktikas ei ole see pahatihti vajalik. Ühisvara müügist saadav tulu on jätkuvalt poolte ühisvara, seda ei tule tingimata pooleks jagada, kuid siiski säilitada/kasutada perekonna huvides.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand