Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isal on õigus anda volitused kolmandatele isikutele uurida laste tervist puudutavat infot digilugu.ee portaalis?20.02.2019

Tere
Meil laste isaga on ühine hooldusõigus. Lapsed elavad alaliselt minuga. Kas isal on õigus anda volitused kolmandatele isikutele uurida laste tervist puudutavat infot digilugu.ee portaalis? Nimelt minu laste isa lubas uurida laste infot oma emal ( kes on ametilt perearst). Kas see on seadusega lubatud? Või peab ta enne minu nõusolekut küsima?

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui vanematel on lapse suhtes ühine hooldusõigus, peaksid vanemad kõik last oluliselt puudutavad küsimused vastu võtma ühiselt. Seega vastus Teie küsimusele sõltub sellest, kas lapse isa poolt ainuisikuliselt tehtud otsus on last oluliselt puudutav või mitte. Isiklikult kaldun siinkohal arvama, et tegemist ei ole lapse seisukohalt niivõrd olulise küsimusega, et see vajaks igal juhul teise vanema nõusolekut, samuti ei kujuta see otsustus tõenäoliselt lapse heaolule ohtu.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand