Perekonnaõigus

Küsimus: Kas täisealise õpilase vanem saab koolist pärida hinnetelehte?21.02.2019

Tere,

Kas täisealise õpilase vanem saab koolist pärida enda täisealise lapse hinnetelehte?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vanem on oma alaealise lapse seaduslik esindaja, teostades lapse üle hooldusõigust. Kui laps saab täisealiseks, ei ole vanem enam tema seaduslik esindaja. Sellest lähtudes, võiks kool teoreetiliselt keelduda hinnetelehe väljastamisest, kui täisealine laps seda ei soovi.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand