Perekonnaõigus

Küsimus: Kas paberil kokkuleppega saab vähendada kohtu mõistetud elatise summat?26.02.2019

Kohtu poolt on kaks aastat tagasi määratud elatise maksmine lapsele miinimum summas, mis seadusega ette nähtud. Endine elukaaslane aga käis peale ja tegi paberil lepingu, kus on allkirjad all, et peab maksma ainult 100 eurot. Kas selline leping on kehtiv?
Lepingus on ka punkt, et peaksin maksma pool kooselu ajal võetud laenudest kui ma sellega ei nõustu.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vanemad võivad omavahel kokku leppida teistsuguses elatise summas, kui seda näeb ette kohtulahend, kuid see ei mõjuta kohtulahendi kehtivust. Kehtiva kohtulahendi tühistab vaid uus kohtulahend. See tähendab seda, et vaatamata omavahelisele kokkuleppele säilib Teil õigus saada elatist kohtulahendiga kindlaksmääratud suuruses.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand