Perekonnaõigus

Küsimus: Millise riigi lasteraha peaks laste isa elatisest maha arvestama?26.02.2019

Tere. Pool aastat tagasi määratud kahe lapse isale kohtu poolt miinimumelatis millest arvestatakse maha pool lasterahast. Ehk siis isa maksis eelmine aasta 500-55=445 eurot.
Elasime sellel ajal Eestis. Nüüdseks nii mina lastega kui ka laste isa kolinud Soome. Muidugi eraldi ja väga ei suhtle. Sellest aastat tõusis Eestis miinimumpalk ja ka lasteraha.
Küsimus selles, et millise riigi lasteraha peaks laste isa elatisest maha arvestama?
Praegu saame siis Soome lasteraha, kahe lapse peale peaaegu 200 eurot. Igajuhuks mainin ka, et muid toetusi pole taotlenud.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kuivõrd elatise suurus on kindlaks määratud vastavalt Eesti seadustele, tuleks grammatiliselt tõlgendades lähtuda ka Eestis kehtestatud alampalgast ja Eestis makstavatest toetustest. Kui kohtulahendi tegemise ajaga võrreldes on asjaolud muutunud, võib see olla aluseks kohtulahendi muutmisele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand