Perekonnaõigus

Küsimus: Kas eksabikaasal on õigus nõuda poole maja kinnimaksmist, kuigi veel laen pole lõpuni tasutud?26.02.2019

On ostetud maja pangalaenuga, kuid nüüd oleme lahutatud, seega on antud objekt ühisvara ja mina jätkan pangalaenu maksmist, kuid nüüd soovib teine osapool, et maksaksin talle pool välja nüüd ja kohe. Kas tal on õigus seda teha kui laen pole lõpuni tasutud?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui abielu on lahutatud, on mõlemal abikaasal õigus nõuda ühisvara jagamist. Kui ühisvaral lasub kohustusi, jagatakse ka kohustused omavahel. Kohustuste olemasolu ei takista kuidagi ühisvara jagamist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand