Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isal on õigus minu uuelt abikaasalt lastele elatist nõuda, kui minul ei ole võimalik maksta sest sissetulek väike?27.02.2019

Tere!
Kui mu 12- ja 14-aastane peaks isa juurde kolima, siiani on nad minu juures elanud, kas isal on õigus minu uuelt abikaasalt lastele elatist nõuda, kui minul ei ole võimalik seda maksta? Minu sissetulek on väike.

Tänan

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Laste ülalpidamiskohustus lasub vanematel, vanema uuelt abikaasalt elatist nõuda ei saa. Kui vanemate sissetulekud on väga erineva suurusega, võib põhjendatud olla ülalpidamiskohustuse ebavõrdne jaotamine, vastavalt vanemate sissetulekute proportsioonidele.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand