Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapse ema saab nõuda eestkostjalt lapsega kohtumist kui emalt on vanemlikud õigused täielikult ära võetud?28.02.2019

Tere!
Kui lapse emalt on vanemlikud õigused täielikult ära võetud, kas siis lapse emal on õigus eestkostjalt nõuda lapsega kohtumist kui laps elab eestkostja peres?
Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse emalt on lapse hooldusõigus täielikult ära võetud, säilib tal õigus lapsega suhelda. Ilmselgelt peab suhtlemine vastama lapse huvidele ega tohi lapsele kuidagi kahjulikult mõjuda, vastasel juhul on põhjendatud suhtlusõigust piirata.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand