Perekonnaõigus

Küsimus: Kas endine mees saab mult 270 eurot elatisraha nõuda?04.03.2019

Tere,
Elan eelmise mehega lahus juba 6 aastat, meil on ühine laps 10-aastane. Nimelt nüüd esitas ta mulle nõude, et pean maksma 270 eurot kuus lapsele elatisraha. Laps elab muidu isa juures. Aga vaheajad ja nädalavahetused on minu juures. Mul on lisaks veel väike 2-aastane laps ja tööl ei käi, laps läheb alles sügisest lasteaeda. Kas ta saab mu käest nii suurt summat nõuda? Samas kui ma lapsel järgi käin, siis pean ise käima. Kui küsin, et kas tema saaks tuua siis öeldakse, et pean talle selle sõidu kinni maksma.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vastus Teie küsimusele sõltub sellest, kui suured on lapse igakuised ülalpidamiskulud ja kui suure osa tasute neist kuludest vahetult Teie (kui laps parasjagu Teie juures viibib). Kui lapse alaline elukoht on isa juures, tuleb lapse isal kanda lapse ülalpidamiskulusid tõenäoliselt ikkagi suuremas summas kui Teil, seega mingisuguses osas tuleb Teil oma ülalpidamiskohustust kanda ilmselt ikkagi elatist makstes.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand