Perekonnaõigus

Küsimus: Kas eraisiku pankroti korral võib kohus laste suhtes ka mingi otsuse teha, nad ära võtta vms?04.03.2019

Tere. Väga suur mure. Olen noor, kes on sattunud üleni võlgadesse. Käin küll tööl, kuid sellest ei piisa. Püsiv elukoht üüripinna näol olemas. Üheks lahenduseks oleks eraisiku pankrot. Siit ka küsimus, kas kohus võib laste suhtes ka mingi otsuse teha, nad ära võtta vms. väites, et olen nüüd maksejõuetu? Samas, peaks mulle miinimumvahendid ju võimaldama?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Füüsilise isiku pankroti väljakuulutamine ei anna kindlasti automaatselt alust vanema hooldusõiguse piiramiseks, selleks peavad ikka esinema muud põhjused (reaalne oht laste heaolule).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand