Perekonnaõigus

Küsimus: Millisel juhul minnakse inimese kinnisvara kallale, kui oma palgast ei suuda maksta elatisraha lisaks 270.-?11.03.2019

Tere!
Lähedasel meesterahval on mure. Nimelt toimus üheöösuhe, mille tagajärjel naine rasestus, tahtlikult! Nii praalis ta järgmine päev, kuna bioloogiline kell tiksuvat.
Minu tuttav ei soovi last aga tulevase lapse ema ähvardab isaduse tuvastamisega kohtu kaudu ja siis tõenäoliselt leiab aset isaduse kandmine sunniviisiliselt lapse sünnitunnistusele (olen niipalju ise uurinud). Ja siis on sunnitud isa alimente maksma lapsele. Nn "tulevase isa" palk on väike, aga tal on lapsepõlvekodu maja näol. Minu küsimus on, et millisel juhul minnakse inimese kinnisvara kallale, kui oma palgast ei suuda maksta lisaks 270.- Tal on ka varasemast suhtest (oli lapse emaga abielus) laps, kellele ta maksab juba 270.-
Vastuse eest ette tänades!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kinnisvara võõrandamine täitemenetluses on kindlasti viimane samm, kui elatisraha ei ole võimalik teisiti kätte saada. Kui lapse isa palk on väiksemapoolne ja ta maksab juba ühele lapsele elatist, ei pruugi kohus elatist üldse kehtivas miinimumsummas välja mõista. Elatis peab vastama ka lapse vanemate majanduslikule olukorrale, seega väiksema sissetulekuga vanemate puhul, kelle ülalpidamisel on mitu last, võib elatis jääda ka alla kehtiva miinimummäära.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand