Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatise maksja võib maksta suvalistel kuupäevadel elatist, kuigi kohtuotsuses on kindel kuupäev?26.03.2019

Kui on lapsele kohtu poolt määratud ja paika pandud kuupäev mis päevaks peab olema tasutud elatis, siis kas elatise maksjal on õigus mängida nende kuupäevadega nii kuis ise tahab, kord kuu algul kord kuu lõpus tasuda? Kuigi kohtu paberites on kuupäev välja toodud?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui on märgitud konkreetne kuupäev, tuleb elatis tasuda sellel kuupäeval. Kui seda tehakse hiljem, on tegemist kohtulahendi rikkumisega ja on alust algatada täitemenetlus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand