Perekonnaõigus

Küsimus: Mida peab tegema, kui 18-aastane laps soovib isa elatise maksmisest vabastada?01.04.2019

Kui laps on saanud 18 ja soovib ise alimendid isalt maha võtta, mida peab tegema?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Reeglina mõistetakse elatis välja kuni lapse täisealiseks saamiseni (mõned vanemad otsused on teistsugused). Seega kui elatis on välja mõistetud kuni lapse täisealiseks saamiseni, lõppebki sellega kohtulahendi kehtivus. Kui elatis on välja mõistetud ka täisealisele õppivale lapsele, kuid laps ei soovi mingil põhjusel isalt elatist saada, tuleb lapse isale avaldada, et laps ei soovi enam elatist saada, võimalusel teha seda kirjalikus vormis.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand