Perekonnaõigus

Küsimus: Kas see on õige, et inimesele peab kätte jääma elamiseks vaid 270€?01.04.2019

Tere
Lapsevanem, kes seoses hooajalise töö vähesuse tõttu saab hetkel töötasu vaid 425€ kätte, peab kahele lapsele maksma elatisraha riigi poolt ettenähtud summa 540€. Kohtutäituri väidete kohaselt võib talle kätte jääda elamiseks vaid 270€.
On see õige?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohtutäitur toetub oma tegevuses seaduslikule alusele, kuid Teie poolt kirjeldatud olukorras võiks olla põhjendatud elatise vähendamine (kui asjaolud seda muidugi võimaldavad).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand