Perekonnaõigus

Küsimus: Kas see on normaalne, et kui lapse isa elab välismaal siis ta maksabki elatisraha vähem?01.04.2019

Tere.
Mul kohtuotsus on olemas, et lapse isa peab maksma (praegu 270€), aga juba üks aasta ta maksab 30 €. Kas see on normaalne, et kui ta elab välismaal siis ta maksab vähem? Ja kas on väga raske piirata kohtus tema hooldusõigust, kui ta ei näe oma lapsi juba 6 aastat.
Suur tänu

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatist tuleb maksta vastavalt kohtulahendile - kui lapse isa seda ei tee, on põhjendatud algatada tema suhtes täitemenetlus.

Kui lapse isa lapse elus üldse ei osale, võib olla põhjendatud lapse ühise hooldusõiguse täielik lõpetamine. Selleks tuleb esitada kohtule vastav avaldus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand