Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abikaasal on õigus ilma minu nõusolekuta enne abielu koos laenuga ostetud korterit võõrandada kui see on tema nimel?16.04.2019

Elasime koos abikaasaga üle kümne aasta ühises korteris. Meil on ühine väike laps. Korter on soetatud ühise pangalaenu abil ajal, kui olime veel vabaabielus. Asjaõiguslepinguga sai tol korral määratud korteri omanikuks kinnistusraamatus vaid minu abikaasa. Korter on soetatud enne aastat 2015. Nüüd soovib abikaasa lahutust. Kas abikaasal on õigus kohustada mind ja last nimetatud korterist elamast lahkuda? Kas abikaasal on õigus ilma minu nõusolekuta nimetatud korterit võõrandada või kinkida?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui korter on soetatud enne 01.01.2015, võib abikaasa korterit oma lahusvarana müüa/kinkida ega vaja selleks Teie nõusolekut.

Kui olete abielu ajal ühiselt korterit parendanud, võib Teil olla abikaasa suhtes hüvitisnõue, kuid omandiõigus jääb ikkagi samaks ehk siis tegemist on abikaasa lahusvaraga, mida ta võib ise käsutada.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand