Perekonnaõigus

Küsimus: Kas inimesele on võimalik seada lähenemiskeeld kui ta on muutunud juba ohtlikuks oma laste emale?18.04.2019

Tere, sooviks teada kas inimesele on võimalik seada lähenemiskeeld kui ta on muutunud juba ohtlikuks oma laste emale. Varem oli probleemiks see, et ta helistas päeva jooksul kümneid kordi ja üritas ühendust saada laste emaga, mis põhjustas suurt stressi naisele. Nüüd on asi veel hullemaks läinud, sest tuli alkoholi joobes ukse taha ja nõudis, et teda sisse lastakse kuigi see pole tema kodu. Selle käigus lõhkus ära ka ukse lingi. Kutsuti ka politsei ja fikseeriti olukord aga laste isa jõudis enne politsei saabumist lahkuda. Probleemiks on ka see, et ta tarvitab alkoholi sama aeg kui lapsed tema juures viibivad.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lähenemiskeelu näol on tegemist isikuõiguste väga range piiranguga, mistõttu kasutatakse seda viimase abinõuna ja selleks peavad esinema väga kaalukad asjaolud. Asja muudab veelgi keerulisemaks asjaolu, et antud juhul on tegemist isikutega, kellel on ühised lapsed ja laste isal on vaatamata vanemate omavahelistele pingelistele suhetele õigus suhelda oma lastega.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand