Perekonnaõigus

Küsimus: Kas Euroopa Liidus reisimiseks nt. Lätti on vaja lahus elavatel vanematel teise vanema kirjalikku nõusolekut?18.04.2019

Kas Euroopa Liidus reisimiseks nt. Lätti on vaja lahus elavatel vanematel teise vanema kirjalikku nõusolekut? Reisi kestvus 1-2 päeva.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui vanematel on ühine hooldusõigus, ei ole lühiajaliseks väliriigis viibimiseks vajalik teise vanema kirjalik nõusolek. Kui lapsel on vanemast erinev perekonnanimi, võiks võimalike komplikatsioonide vältimiseks igaks juhuks kaasas olla lapse sünnitunnistus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand