Perekonnaõigus

Küsimus: Kas uuesti abielludes pean lapse perekonnanime muutmiseks küsima eksabikaasa nõusolekut?21.11.2011

Tere,
Olime eksabikaasaga abielus 5 aastat ja nüüdseks 2 aastat lahutatud. Abielust 1 laps, kes jäi kokkuleppel eksmehega peale lahtutust elama minuga. Mul on uus elukaaslane, kellega plaanis abielluda. Sooviks küsida, kuidas tuleks toimida, kui soovin lapsele abiellumise korral uut perekonnanime anda? Kas pean selleks eksabikaasalt kirjalikku nõusolekut taotlema (kuna peale lahutust jäi nii lapsele kui mulle eksabikaasa perekonnanimi)?
Tänud vastuse eest!

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Kui Teil on lapse ainuhooldusõigus, saate ilma lapse isa nõusolekuta lapse nime muuta. Juhul, kui Teil on lapse isaga ühine hooldusõigus, siis vajate ka isa nõusolekut.