Perekonnaõigus

Küsimus: Mida teha, et lapse elatisraha suurus ühtlustada riigi poolt määratud summaga?27.05.2019

Mida täpsemalt peaksin tegema kui 2014. aastal on kiirmenetluskorras maksekäsuna elatisraha isale määratud 200 eurot aga tänaseks on riigi poolne elatisraha suurus tõusnud ja isa ei ole vabatahtlikult nõus riigi poolt määratud elatisraha suurust summat tasuma?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatise suuruse muutmiseks tuleb vastava hagiavaldusega kohtu poole pöörduda. Elatise suuruse muutmise hagilt riigilõivu tasuda ei tule.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand