Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isa saab minult nõuda tõendamist 100 EUR kasutamise kohta?15.10.2019

Tere!
Soovin selgust elatisrahas väljatoodud kuluartikli tõendamise kohta. Elatisraha hulka on arvutatud muuhulgas riided 50 EUR ja vaba aeg 50 EUR, mis kokku teeb 100 EUR. See summa on jagatud kahega ehk siis isale nõue 100/2 EUR. Kas isa saab minult nõuda tõendamist 100 EUR kasutamist tšekkidega või pean tõendama 50 EUR ehk pool summast?
Tänan!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatise suuruse väljaarvutamiseks tuleb kokku arvestada kõik lapse igakuised ülalpidamiskulud ja jagada summa pooleks - pool jääb last kasvatava vanema kanda ja pool elatisena lahus elava vanema kanda.

Elatisraha tuleb alati kasutada lapse huvides, kuid samas ei tulene perekonnaseadusest kohustust esitada elatise kasutamise kohta teisele vanemale tõendina kuludokumente. Arusaadavalt võib seda muidugi teha, et ka lahus elavale vanemale oleks selge elatisraha kasutamine.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand