Perekonnaõigus

Küsimus: Mida teha kui lapse isa maksab aastas korra elatist, ja siis ma kaotan riigi toetusraha?23.10.2019

Tere! Ei oska enam kuidagi käituda. Lapse isale on määratud elatis ja igakuiselt laekub mulle riigi poolt 100 eurot kuna tema elatist ei maksa. Nüüd kandis üle aasta eest 270 eurot mida peaksin edasi tegema? Kohtutäiturile ütlema, et kandis selle raha, jääma ilma riigipoolsest rahast teades, et ega temalt jälle mitte midagi ei laeku ja laps on sellepärast kõigest ilma? Või saan ma ka edasi ikkagi seda 100 eurot? Elatisraha on ta võlgu 25 tuhat eurot! Vara tal pole, tööl korralikult ei käi, kindel tema peale olla ei saa.
Aitäh vastamise eest!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Täitemenetlusaegse elatisabi saamise eelduseks on, et täitemenetlus on kestnud neli täiskuud. Kui lapse isa nüüd äkitselt üle aasta ühe kuu elatise maksab, peaks justkui uuesti ootama, kuni saab täis neli kuud täitemenetlust, kus lapse isa elatist ei maksa. Samas, kui elatisvõlg ulatub aastate taha, täitis ta praeguse maksega ammuse võlgnevuse, mitte ei asunud täitma viimast kohustust, mis käimasoleva täietemenetluse lõpetaks. See oleks Teie jaoks väga ebaõiglane, kui sellises olukorras kaotaksite elatisabi. Palun pöörduge oma küsimusega otse Sotsiaalkindlustusameti poole, kes elatisabi maksab, nemad oskavad Teile kindlasti ammendava vastuse anda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand