Perekonnaõigus

Küsimus: Mida teha, kui mu isa ei maksa elatist maksimaalses summas, kuigi kokkulepe on?23.10.2019

Tere,
Olen 19-aastane ja isa on alati maksnud elatist emale. Sellest sügisest hakkas ta elatist minu arvele maksma. Maksmiseks on määratud on 270 eurot, kuid isa maksab 100 eurot. Oleme rääkinud temaga sellest, et soovin saada 270 eurot, kuid keeldub. Mida teha, kui isa ei maksa elatist maksimaalses summas, kuigi kokkulepe on?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui olete saanud täisealiseks, ei ole elatise suurusele enam määratud minimaalselt suurust, nagu alaealise lapse elatisele. Täisealise lapse elatis suurus oleneb tema vajaduste suurusest ja mõlema vanema kanda peaks jääma võrdne osa kulude suurusest. Kui elate koos elamaga, siis ema täidab Teie suhtes ülalpidamiskohustust vahetult, kuid lahus elav isa peaks maksma elatist. Kui elatise osas kokkuleppele saada ei õnnestu, tuleb Teil elatise väljamõistmiseks kohtu poole pöörduda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand