Perekonnaõigus

Küsimus: Kas alimentide algatamiseks kohtu kaudu piisab ainult isa nimest ja isikukoodist?24.10.2019

Olen 2 lapse ema, lastel on ühine isa kuid 1 lastest vaid on tema nimel. Isa ei ole maksnud lastele (lapsele) alimente 2012 aastast saadik. Samuti ei tea me tema asukohast midagi v.a. et ta elab Soomes ja vahetab tlf.nr. Kas alimentide algatamiseks kohtu kaudu piisab ainult isa nimest ja isikukoodist? Küsin veel lisaks, et kui ise töötan samuti soomes kas alimentide sissenõudmist käsitleb riik, kus asuvad lapsed või riik kus ema töötab? Aitäh

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Üldreeglina toimub kohtumenetluses riigis, kus asub laste faktiline elukoht. Kui lapsed elavad Eestis, on pädev asja arutama Eesti kohus.

Kui laste emal ei ole mingil viisil võimalik kindlaks teha laste isa elukohta, on võimalik algatada kohtumenetlus ka elukoha andemeteta, hagisse tuleks siiski märkida lapse isa telefoninumber ja e-posti aadress.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand