Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapse isa on kohustatud maksma alimente lapse emale kui laps ei ela kodus, ei käi koolis ega tööl?24.10.2019

Kui 16. aastane laps ei käi koolis ega tööl, kas siis lapse isa on kohustatud maksma alimente lapse emale kui laps ei ela kodus?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Alaealise lapse suhtes on vanematel igal juhul ülalpidamiskohustus, olenemata sellest, kas laps õpib/töötab või mitte. Kui vanematel ei ole teistsugust kokkulepet, tuleb alaealise lapse elatis kanda tema vanema pangakontole, kes katab sellest (ja omapoolsest panusest) lapse vajadusi.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand