Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean isale lapsi näitama kui seni pole ta aastaid ei huvi tundnud ei toetanud?30.10.2019

Tere.
Laste isa pole aastaid (7 aastat) laste vastu huvi üles näidanud. Pole ka vabatahtlikult alimente maksnud. Lahku minnes märatses ja tuli ka politsei kutsuda seoses ähvardustega. Ka hilisemalt ja avalikult tuntud ta petisena. Nüüd järsku avastas, et ma pean näitama talle lapsi.
Kas mul on kohus talle üldse lapsi näidata? Lapsed kohe varsti teismelised. Ei mäletagi teda. Mida ette võtta kui tema nõuab. Millised on minu kui ema õigused?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Laste isal on vaatamata eelkirjeldatud asjaoludele siiski õigus lastega suhelda (kuni see kuidagi lastele kahjulik ei ole). Kuivõrd suhtlemisse on tekkinud väga pikk paus, tuleks alustada tasapisi ja esimesed kohtumised võiksid olla lühikesed ning miks mitte koos Teiega.

Kui Teil ei õnnestu lastega suhtlemise osas isaga kokkuleppele jõuda, soovitan pöörduda oma murega elukohajärgse lastekaitsetöötaja poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand