Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas ma saaksin elatise vastavalt eestis elatusmiinimumi ulatuses, kohtuotsus on tehtud 2011 a novembris?16.12.2019

Tere. On kohtumäärus ja kompromissleping elatise suurus 140€ kuus. Kompromisslepingus on, et kui tõuseb elatusmiinimum, tõuseb ka elatise suurus aga kohtumääruses seda sõnastust pole. Kuidas ma saaksin elatise vastavalt eestis elatusmiinimumi ulatuses? Kohtuotsus on tehtud 2011a novembri kuus.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui kohtulahendiga on elatis välja mõistetud konkreetse summana, tuleb elatise suurendamiseks vastava hagiga kohtu poole pöörduda. Riigilõivu elatise suuruse muutmise hagilt tasuda ei tule, kuid võimalusel soovitan hagiavalduse koostamise kasutada spetsialisti abi.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand