Perekonnaõigus

Küsimus: Kui lapsed on lahkumineku järgselt pool ajast ühe ja pool ajast teise vanema juures, kas siis on õigust elatisrahale?10.01.2020

Tere! Kui lapsed on lahkumineku järgselt pool ajast ühe ja pool ajast teise vanema juures, kas siis on õigust elatisrahale?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lastel on vahelduv elukoht ja vanemad teevad seejuures laste ülalpidamiseks samas ulatuses kulutusi, ei ole elatisraha maksmine põhjendatud. Kui üks vanematest teeb teisest vanemast rohkem kulutusi (nt ostab lastele kõik riided-jalanõud, maksab kõik huviringid), on enam kulutusi tegeval vanemal alus teiselt vanemalt elatise nõudmiseks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand