Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abielludes võib minna nii, et arestitakse ka minu konto elukaaslase (tulevase abikaasa) trahvide tõttu? 16.01.2020

Tere
Soovin elukaaslasega abielluda, kuid tal on konto arestitud teahvide pärast. Kas abielludes võib minna nii, et arestitakse ka minu konto tema trahvide tõttu?
Olen ka kuulnud, et võlad aeguvad mingi aja peale.
Kas see on tõene?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Enne abiellumist tekkinud võlgnevus jääb Teie tulevase abikaasa lahusvaraks ja Teie pangakontot selle tõttu ei arestita.

Jah, võlgnevused aeguvad seadusega sätestatud korras (erinevatel kohustustel on erinevad aegumistähtaajad).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand