Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas ma saan elatisraha summat tõsta, kas ma pean uue hagi esitama?17.01.2020

Tere,
2008 aastal on maakohus teinud lapse elatusraha kohtuotsuse (3000KR) 148,18 eur, aga elatisraha on nüüd tõusnud 255eurole. Lapse isaga kontakt puudub, ise elan Soomes, Soome riik maksab mulle elatusraha kohtuotsuse järgi 148,18eurot. Kuidas ma saan seda tõsta, kas ma pean uue hagi esitama?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Jah, elatisraha suurendamiseks tuleb uuesti kohtusse pöörduda, esitades selleks vastava hagiavalduse. Kui Teie ja lapse elukohaks on Soome, on pädev asja lahendama Soome kohus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand