Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas kohus arvestab elatist kui ma elan soomes ja mul teine pere ja lapsed soomes?20.01.2020

Tere. Maksan ühe lapse pealt elatist 230 eurot aga meil 2 last (ühe lapse sünnitunnistusel mina isana kirjas ei ole) nüüd siis laste ema on kohtusse minemas, et elatist rohkem mõlema lapse pealt hakata saama ja tema arvates peaksin talle maksma 2* elatis miinimumi. Kindel see, et kohus määrab isadustesti aga olen 90 % kindel, et laps minu. Asi just selles, et elan soomes ja endal juba ammu uus pere ja soomes ka laps ja üks sündimas veel märtsis praeguse elukaaslasega. Ja mure seisneb siis selles, et mismoodi kohus arvestab neid asju kui ma elan soomes ja mul teine pere ja lapsed soomes. Kas eestis elaval laste emal on kohtu kaudu võimalik nõuda 2* elatis miinimumi 292*292=584

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vastus Teie küsimusele sõltub eelkõige sellest, milline on Teie majanduslik olukord - kui olete võimeline maksma kehtivas miinimummääras elatist kahele lapsele ja Teie teised ülalpeetavad selle all majanduslikult ei kannata, siis mõistab kohus tõenäoliselt elatise kehtivas miinimummääras välja.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand