Perekonnaõigus

Küsimus: Kuhu peaksin pöörduma, kui lapse isalt on kohtu poolt välja mõistetud elatise maksmine ja ta on otsustanud mitte maksta?21.01.2020

Tere, Kui lapse isalt on kohtu poolt välja mõistetud elatise maksmine vastavalt seadusele ja ta on otsustanud mitte maksta, kuhu peaksin pöörduma järgmiseks? Kohtutäituri poole?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse isa vabatahtlikult kohtulahendit ei täida, tuleb täitemenetluse algatamiseks kohtutäituri poole pöörduda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand