Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mees läheb automaatselt sünnitunnistusele, kui abielu lahutati, kui naine oli rase ja laps sündis 4 kuud hiljem?03.02.2020

Tere
Naine ja mees lahutasid abielu septembris 2019 (naine oli rase). Laps sündis jaanuaris 2020. Kas mees läheb automaatselt lapse sünnitunnistusse? Või naisel on õigus lapse isa sünnitunnistusse mitte panna?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie poolt kirjeldatud olukorras kantakse endine abikaasa lapse sünnitunnistusele, välja arvatud juhul, kui abikaasad esitavad selle kohta ühise avalduse või võtab teine mees isaduse omaks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand