Perekonnaõigus

Küsimus: Kui ametlikult lasta määrata elatisnõue, kas siis mittemaksmise korral peab isa suvila maha müüma?11.03.2020

Tere,
Lapse isa varasemalt maksis lapsele elatist küll vähem kui minimaalne summa kuid siiski. Nüüd juba paar kuud tagasi lahkus isa oma töölt ning sissetulekuks vaid töötukassa abiraha ning seetõttu ei ole ka elatist isa maksnud. Hetkel ei tundu, et asi lähiajal ka paraneks. Isa ise ütles, et võib panna ametlikud alimendid peale tal niikuinii raha pole kust võtta. Hetkel isa elab ise enda ema juures kuid tal on ka suvila. Kui nüüd ametlikult lasta määrata elatisnõue ning isa ikka ei tasu kas oleks võimalik lasta kohtul määrata suvila lapse elatisnõudena ettemaksuna või ei oleks see võimalik?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse isalt on kohtulahendiga elatis välja mõistetud ja ta ei maksa siiski vabatahtlikult elatist, on Teil võimalik elatisraha kättesaamiseks täitemenetlus algatada. Kui muul viisil ei ole võimalik täitemenetluses elatist lapse isalt kätte saada, on võimalik pöörata sissenõue ka võlgniku kinnisvarale.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand