Perekonnaõigus

Küsimus: Mis aja jooksul kostja peaks vastama kirjalikult esitatud seisukohale kui tegemist vara jagamisega peale lahutust?12.03.2020

Tere!
Küsimus kohtumenetlusprotsessi kohta. Soovin teada, kas on olemas ajaline piirang, ehk siis mis aja jooksul kostja peaks vastama kirjalikult esitatud seisukohale. Seisukoht on esitatud 16.01. 2020 ning siiani mingit vastust ei ole. Kui kaua veel peaks ootama ja mis edasi peaks saama? Menetlusse on asi võetud 17.09.2019

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kohus kohustab kostjat vastama kirjalikult tema vastu esitatud hagile, kuid menetluse jooksul esitatud seisukohtadele vastamise kohustust reeglina ei ole - kui kohus pole kostjalt Teie poolt esitatud seisukohale kirjalikku vastust nõudnud, ei pea kostja vastust esitama.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand