Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isa peab maksma elatist ka pärast ema uuesti abiellumist?28.11.2011

Mis juhtub kohtu poolt lapse isalt välja mõistetud elatisega, kui ema peaks otsustama abielluda (teise mehega)?
Mitte midagi, sest elatis on mõeldud lapsele? Või on laps nüüd rahaliselt uue mehe vastutus?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Vanemana peab isa jätkuvalt tasuma lapsele elatist, isegi siis, kui ema abiellub uuesti. Elatise maksmise kohustus langeb ära juhul, kui ema uus abikaasa lapsendab alaealise lapse ja isa annab selleks nõusoleku.