Perekonnaõigus

Küsimus: Millised kohustused tulenevad mulle lahutamisel, kui korter on minu lahusvara aga meie kaasvalduses?26.10.2021

Korter on abieluvaralepingu järgi minu lahusvara. Lepingus on ka kirjas, et nimetatud korter jääb minu ja abikaasa kaasvaldusesse ka pärast lepingu sõlmimist.
Millised kohustused sellest tulenevad mulle lahutuse korral?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kokkulepe kaasvalduse kohta ei mõjuta Teie omandiõigust korteri suhtes - Teil on korteri ainuomanikuna õigus seda ainusikuliselt käsutada.

Kas ja milliseid kohustusi toob selline kokkulepe kaasa omavahelistes suhetes, on keeruline öelda, nägemata lepingu tervikteksti.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand