Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas muutub eelmise kooselu lapse elatisraha suurus, kui nüüd sünnib laps uues peres?13.01.2022

Tere!
Eelmisest kooselust on ühine laps, kelle elatisrahaks on kohus määranud 250 €. Nüüdseks olen abielus ning praeguse abikaasaga on meil üks ühine laps, teine sünnib juunis. Kuidas muutub eelmise kooselu lapse elatisraha suurus, kas üldse muutub?
Kas selgitaksite ka uut seadusemuudatust, kuna jäi ikkagi veidi arusaamatuks? Elatiskalkulaator näitab, et minu elatisraha suurus peaks olema 213 €. Kas võin automaatselt edasi hakata maksma 213 € või muutub elatisraha suurus tagasi n-ö külmutatud 292 € peale?

Lugupidamisega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui kohtulahendiga on elatisraha suuruseks määratud 250 eurot, siis 01.01.2022 jõustunud perekonnaseaduse muudatused Teie jaoks automaatselt mingisugust muudatust kaasa ei too.

Kui soovite muuta elatise suurust vastavalt uuele regulatsioonile, on selleks vajalik elatise vähendamiseks kohtusse pöördumine - uus kohtulahend tühistab hetkel kehtiva lahendi.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand